Алгебра 7 клас. Урок - змагання.
Тема. Розв'язування задач за допомогою рівнянь.
Мета: розширити знання про види задач, що розв'язуються складанням рівнянь, вдосконалити уміння складання математичної моделі текстових задач, розвиток творчого застосування знань, інтересу до математики.
Хід уроку.
І. Організаційний момент. (Учні поділені на команди)
2. Перевірка домашнього завдання. (Самоперевірка за зразком)
3. Повідомлення теми і мети уроку.
4. Актуалізація опорних знань.
1 раунд
Учням пропонується на картках виконати самостійну текстову роботу.
а) Що називають коренем рівняння?
б) Як перевірити, чи є число коренем рівняння?
в) Що означає розв'язати рівняння?
г) Скільки коренів може мати рівняння з однією змінною?
д) Яке з чисел є коренем рівняння х(-45)=912?
А) 1; Б) -2; В) 2; Г) 3.
е) Скільки коренів має рівняння 3(х-2)+2х-11=5х+3
А) один; Б) два; В) безліч; Г) не має коренів.
є) Розв'яжцть рівняння і вкажіть правильну відповідь 1/3х=0
А)-3,3; Б)3; В)0; Г)-3.
ж) Книжка та альбом коштують 55грн., причому книжка в 4 рази дорожча від альбому. Яке з рівнянь треба скласти, щоб знайти ціну альбому. (х- ціна альбому у гривнях)
5. Колесо історії.
Алгебра почалася і довго розвивалася саме як наука про рівняння. Навіть сама назва "алгебра" утворилася від слова "аль-джебр", яке відомий узбецький математик Мухамед Аль - Хорезмі використовував у своїй книзі про розв'язування рівнянь.
Перші рівняння люди вміли розв'язувати дуже давно. Єгипецькі вчені майже 4 тисячі років тому невідоме число в рівнянні назвали "хау" (у перекладі - " купа") і позначили спеціальним знаком.
У папірусі, що діцшов до нас, є така задача: Купа і її сьома частина становить 19. Знайдіть купу. Сьогодні ця задача виглядала б так.
Сума невідомого числа і його сьомої частини дорівнює 19. зЗайдіть невідоме число. Щоб розв'язати цю задачу необхідно скласти рівняння. Хто швидше складе і роз'яже правильно рівняння до цієї задачі, той і переможе.
6. Арифметика - цариця математики.
А)-3,3; Б)3; В)0; Г)-3.
ж) Книжка та альбом коштують 55грн., причому книжка в 4 рази дорожча від альбому. Яке з рівнянь треба скласти, щоб знайти ціну альбому. (х- ціна альбому у гривнях)
5. Колесо історії.
Алгебра почалася і довго розвивалася саме як наука про рівняння. Навіть сама назва "алгебра" утворилася від слова "аль-джебр", яке відомий узбецький математик Мухамед Аль - Хорезмі використовував у своїй книзі про розв'язування рівнянь.
Перші рівняння люди вміли розв'язувати дуже давно. Єгипецькі вчені майже 4 тисячі років тому невідоме число в рівнянні назвали "хау" (у перекладі - " купа") і позначили спеціальним знаком.
2 раунд
Сума невідомого числа і його сьомої частини дорівнює 19. зЗайдіть невідоме число. Щоб розв'язати цю задачу необхідно скласти рівняння. Хто швидше складе і роз'яже правильно рівняння до цієї задачі, той і переможе.
6. Арифметика - цариця математики.
3 раунд
Виконати арифметичні дії. Виграє та команда, яка це зробить швидше і правильно.
Завдання для команд:
а) 3*33-72; В-дь: 927
б) 1/3*27+1/2*28; В-дь: 23
в) 172:2-304; В-дь: -132
г)(360+645)*2; В-дь: 2010.
7. Піфагор.
Піфагор - давньогрецький філософ, математик. Він став легендою і джерелом дискусій уже в стародавні часи. У 306 році до н.е. йому, як найрозумнішому з греків, поставили пам'ятник у римському форумі. З тих часів мало що прояснилося в біографії Піфагора. І досі висовують нові гіпотези, тлумачення діяльності стародавнього мудреця та його послідовників.
Піфагор - давньогрецький філософ, математик. Він став легендою і джерелом дискусій уже в стародавні часи. У 306 році до н.е. йому, як найрозумнішому з греків, поставили пам'ятник у римському форумі. З тих часів мало що прояснилося в біографії Піфагора. І досі висовують нові гіпотези, тлумачення діяльності стародавнього мудреця та його послідовників.
4 раунд
Розв'язати задачу про учнів Піфвгора.
- Скажи мені, знаменитий Піфагор. скільки учнів відвідують твою школу і слухають твої бесіди?
- Половина вивчає математику, четверть музику, сьома частина мовчить і. крім того, є ще три жінки.
Запитання. Скільки всього було учнів у Піфагора?
Рівняння до задачі: х-(х/2)-(х/4)-(х/7)=3; В-дь: 28.
8. Математична пантоміма.
Застосування знань в нестандартних ситуаціях. Команди вибикають трьох гравців.
Застосування знань в нестандартних ситуаціях. Команди вибикають трьох гравців.
5 раунд
Гравці на листку отримують назву математичного терміну, який за допомогою жестів мають передати членам своєї команди. Команда відгадує.
Право відгадати є і у команди суперника.
9. Скласти задачу за записаним рівнянням.
Наприклад. Рівняння (х-5)+12=40
Задача. Петрик задумав число. Якщо від цього числа відняти 5 і результат збільшити на 12, то отримаємо 40.
6 раунд
В кожній команді учням пропонуєму скласти задачу за записаним рівнянням. (Задач може бути і більше однієї).
Рівняння. (х+10)+1=100
10. Домашнє завдання.
Діофант Александрійський - давньогрецький математик. жив в ІІІст. в Александрії.
Задача про Діофанта.
Шоста частина віку - дитинство.
Дванадцята частина життя пройшла - покрилася пухом його борода.
Сьома - в шлюбі провів Діофант.
П'ять років пройшло; і син в нього родився, який половину лиш віку батька прожив.
У смутку чотири роки, як сина не стало, батько прожив.
Скільки років прожив Діофант.
Розв'зування. а-кількість прожитих років.
Рівняння. 1/6а+1/12а+1/7а+5 - роки до дня народження сина
Син прожив 1\2а, а після його смерті Діофант прожив ще 4 роки, тому
1/6а+1/12а+1/7а+5+1/2а+4=а
В-дь: 84 роки прожив Діофант.
11. Підсумок уроку. Оцінювання. Рефлексія.
Учні висловлюють свою думку за допомогою круга певного кольору, якщо урок їм сподобався - малюють червоний, якщо ні - сірий.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Математика 6 клас
Тема. Відношення і пропорції.
Урок систематизації знань, умінь і навичок.
Мета: повторити і систематизувати знання учнів з теми; перевірити вміння знаходити відношення, складати пропорції та розв'язувати задачі, що мають практичний зміст; розвивати творчі здібності учнів, інтерес до предмета; показати практичне застосування знань.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
Урок проводиться у вигляді подорожі. Учні об'єднуються у три команди.
2.Актуалізація опорних знань.
Теоретична розминка.
1. Що називають відношенням?
2. Як записують відношення?
3. Чи зміниться відношення, якщо ділене і дільник помножити на одне й те саме число, відмінне від нуля?
4. Що називають пропорцією?
5. Прочитати запис a:b=c:d.
6. Як називаються числа a та d, b та c у пропорції?
7. Як формулюється основна властивість пропорції?
3. Вибір капітанів команд.
Усім учням пропонують задачу. Той з учнів у кожній команді, хто розв'яже задачу першим, обирається капітаном своєї команди. Команда, яка розв'язала задачу першою, отримує 3 бали, другою - 2 бали, третьою - 1 бал.
Задача. Потяг проходить відстань між містами Луцьк і Київ за 8 год 30хв з середньою швидкістю 45км/год. Скільки часу потрібно потягу, щоб пройти цю саму відстань, якщо його швидкість збільшити на 5км/год?
Розв'язання.
1) 45+5=50(км/год) - нова швидкість потяга,
2) 45/50=х/8,5;
х=7.65(год) - витрачений час.
Відповідь: 7,65 год
4. Конкурс "Лабіринт".
Командам треба розв'язати 5 рівнянь. Кожне наступне рівняння неможливо розв'язати без розв'язку попереднього, бо корінь попереднього треба підставити замість * в наступне рівняння. Гра закінчується, коли хоча б одна команда розв'язала 5 рівнянь. Команди отримують по 2 бали за кожне з розв'язаних рівнянь.
Завдання для конкурсу:
1) 2/5=х/10; 2) */24=а/48; 3) */5=у/35; 4) t/36=14/*; 5) 36/24=*/b.
Відповідь: 1) 4; 2) 8; 3) 56; 4) 9; 5) 6.
5. Конкурс "Ми подорожуємо".
Кожній команді пропонують завдання з двох задач, кожна з яких оцінюється відповідно 4 і 3 балами.
Завдання 1. За допомогою карти України визначити відстань, яку треба подолати:
1) з Знам'янки до Києва (для першої команди);
2) з Знам'янки до Полтави (для другої команди);
3) з Знам'янки до Черкас (для третьої команди).
Завдання 2. Знайдіть кількість бензину, яка потрібна для цієї поїздки на автобусі, якщо відомо, що на кожні 100км автобус витрачає 13л бензину.
6. Конкурс "Розтавляємо палатки та готуємо вечерю".
За правильно розв'язану задачу команда отримує 3 бали.
Задача 1. Туристи прийшли на місце відпочинку. Якби вони взяли 6 палаток, то в кожній треба було б розмістити 5 осіб. Є 10 палаток. Скільки туристів будуть жити в кожній палатці?
Відповідь: 3 туристи.
Задача 2. На яку найбільшу кількість дітей можна розділити порівно 140 яблук, 252 цукерки та 84 банани?
Відповідь: на 28.
Задача 3. Для дітей на 30 днів вистачить 9кг пшеничної крупи. Скільки крупи треба запасти для 12 дітей на 18 днів, виходячи з тієї самої норми?
Відповідь: 12,96кг.
7. Підсумок уроку. Оголошення результатів гри.
___________________________________________________
Мета. Навчальна: ознайомити учнів з поняттями: пропорція, її крайні та середні члени; сформулювати основну властивість пропорції та інші властивості; показати, що пропорції можуть бути правильними та неправильними; закріпити ці поняттяна конкретних приклад. Використати міжпредметні зв’язки для формування в учнів цілісного уявлення про систему знань;
Розвиваюча: розвивати творчі здібності, логічне мислення, пам’ять, вміння аналізувати ситуацію з різних боків, гнучкість мислення;
Виховна: виховувати культуру математичного мовлення, інтерес до нових знань і прагнення їх набути, активність учнів, увагу.
Тип уроку: Урок формування нових знань.
Обладнання: презентація «Пропорція. Основна її властивість», записи на дошці.
Так само, як силові тренування тренують наші м’язи, людський мозок, як біцепс, постійно потребує тренування, інакше він дуже швидко втрачає теж «форму» Але як же змусити свій мозок працювати? У цьому нам допоможе математика, її різноманітні й цікаві завдання. Тож будемо тренувати мозок.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Один учень виконує завдання на дошці. Інші здійснюють взаємоперевірку, звіряючи розв’язання в зошитах із записами на дошці.
Ш. Оголошення теми та мети уроку. Мотиваційний етап.
У житті часто трапляються ситуації, коли треба поділити: цукерки, торт, на підприємствах ділять між працівниками премії(залежно від їх внеску у роботу). У всіх цих випадках, коли мова йде про поділ, користуються математичним поняттям «пропорція». Щоб добре засвоїти термін «пропорція» та саме це поняття, потрібно чітко розуміти значення та межі застосування поняття відношення. А на попередніх уроках ми вже вивчили означення та основну властивість відношення. Сьогодні ми розширимо з вами знання про відношення, розглянемо особливості вживання цього терміна в українській мові та вивчимо поняття пропорції, її основну властивість.
IV. Актуалізація опорних знань учнів.
Гра: «Мозковий штурм»
1. Яку назву ми можемо дати записам 2 : 7 або 12 : 17?
(відношення)
2. Що називається відношенням двох чисел?
(називають частку цих чисел)
3. На що вказує відношення?
(відношення вказує , у скільки разів одне число більше за інше, або яку частину становить одне число від іншого)
4. У скільки разів 6 га більше за 2 га?
(у 3 рази)
5. Яку частину метра становить 7см, 7 дм?
(0,07 м; 0,7 м)
6. Чому дорівнює відношення чисел 44 до 11, 11 до 44?
( 4 та¼ відповідно)
7. Відношення числа х до 9 дорівнює 2. Знайти х?
( 18 )
8. Відношення числа 27 до числа y дорівнює 3. Знайти y?
( 9 )
V. Повідомлення нового матеріалу.
1.Знайдемо відношення 36 до 9 і 24 до 6
36:9=4 і 24:6=4 Отже, 36:9=24:6
2. Вчитель: «Першими відношення та пропорції вивчали давньогрецькі математики. 2500 років тому у Греції існувала математична школа, послідовники якої називали себе Піфагорійцями тому, що засновником цієї школи був Піфагор. Зараз ми продовжимо вивчати відкриття піфагорійців. Серед них є вчення про пропорції, яке застосовується майже в усіх галузях людської діяльності. В зошитах запишіть число та тему».
Означення пропорції.
Рівність двох відношень називають пропорцією.
a:b=c:d (ad – крайні bc-середні) вважаємо, що члени пропорції відмінні від нуля або a:b =c:d;
До ХVІ ст.. пропорції записували переважно словесно.
Арабською мовою, де писали справа наліво, пропорція була б записана так:
55 .·. 30 .·. 11 .·. 6 (6 : 11 = 30 : 55).
Рене Декарт, видатний французький математик, цю ж пропорцію записував так:
6 | 11 | 30 |55.
Деякі англійські математики і до цього часу використовують запис, який введено у 1631 році Оутредом а · в ::с · d.
Г.В.Лейбніц у 1693 році ввів запис за допомогою двокрапки і дорівнює, яким ми й користуємось.
Слово «пропорція» означає «співмірні, ті, що мають правильне співвідношення частин».
3.Основна властивість пропорції.
Знайдемо добутки середніх і крайніх членів
32:8=24:6 32*6=192;24*8=192.
В істинній пропорції добуток крайніх членів дорівнює добутку середніх її членів.
Щоб знайти невідомий крайній член пропорції, досить добуток її середніх членів поділити на відомий крайній.
Правильне і обернене твердження.
Крім основної властивості є ще й інші. У пропорції поміняйте місцями: середні члени; крайні члени; середні і крайні; крайні на місце середніх і середні на місце крайніх.
Перевірте це на пропорції 2 : 5 = 6 : 15.
VІ. Засвоєння нових знань.
Вправа: «Робота в парах».
Під якими номерами записано правильні пропорції?
1) 16 :4 =48 :12; 4) 3 :4 =6 :8; 7) 10/2 = 15/3;
2) 5/6 =25/36 ; 5) 7 : 2 =4 : 1; 8) 2 :3 =6 : 10;
3) 9 : 3 = 24 :8; 6) 2/10 = 4/20 ; 9) 15 : 3 = 35 : 7
Запишіть відповідь: 1); 3); 4);6); 7); 9).
Задача. Дерево товщиною 12 см бобер перегризе за 3 хвилини. За скільки хвилин з тією ж швидкістю він перегризе дерево товщиною 20 см.?
Учень записує рівняння на дошці:
12 : 3 = 20 : х ;
12 ∙ х = 20 ∙ 3 ;
Х = (20 ∙ 3)/12
Х = 5 (хвилин).
Відповідь: 5 хв.
Вправа. Скласти всі можливі пропорції з чисел: 2,3,8,12
2:3=8:12 2*12=3*8
1)2:8=3:12 2)12:3=8:2
3)2:3=8:12 4)12:8=3:2.
Робота з підручником.
Розглянути (усно): Приклад 1, приклад 4(стор.99).
№528 (усно).
№530,532 (на дошці).
VІІ. Рефлексія. Розтуліть, будь ласка, свою ліву долоню і покладіть на неї той досвід, з яким ви прийшли сьогодні на урок. Відчуйте вагомість вашого досвіду, його цінність та значимість для вас. А тепер покажіть, будь ласка, свою праву долоню і покладіть на неї ту інформацію і той досвід, який ви здобули сьогодні. Відчуйте, чим є для вас цей досвід та його цінність. І коли я скажу: «Готово! Давай!» - ви з’єднаєте дві долоні разом – об’єднаєте два досвіди, минулий і сьогоднішній. Отже, ГОТОВО! ДАВАЙ!
3. Вибір капітанів команд.
Усім учням пропонують задачу. Той з учнів у кожній команді, хто розв'яже задачу першим, обирається капітаном своєї команди. Команда, яка розв'язала задачу першою, отримує 3 бали, другою - 2 бали, третьою - 1 бал.
Задача. Потяг проходить відстань між містами Луцьк і Київ за 8 год 30хв з середньою швидкістю 45км/год. Скільки часу потрібно потягу, щоб пройти цю саму відстань, якщо його швидкість збільшити на 5км/год?
Розв'язання.
1) 45+5=50(км/год) - нова швидкість потяга,
2) 45/50=х/8,5;
х=7.65(год) - витрачений час.
Відповідь: 7,65 год
4. Конкурс "Лабіринт".
Командам треба розв'язати 5 рівнянь. Кожне наступне рівняння неможливо розв'язати без розв'язку попереднього, бо корінь попереднього треба підставити замість * в наступне рівняння. Гра закінчується, коли хоча б одна команда розв'язала 5 рівнянь. Команди отримують по 2 бали за кожне з розв'язаних рівнянь.
Завдання для конкурсу:
1) 2/5=х/10; 2) */24=а/48; 3) */5=у/35; 4) t/36=14/*; 5) 36/24=*/b.
Відповідь: 1) 4; 2) 8; 3) 56; 4) 9; 5) 6.
5. Конкурс "Ми подорожуємо".
Кожній команді пропонують завдання з двох задач, кожна з яких оцінюється відповідно 4 і 3 балами.
Завдання 1. За допомогою карти України визначити відстань, яку треба подолати:
1) з Знам'янки до Києва (для першої команди);
2) з Знам'янки до Полтави (для другої команди);
3) з Знам'янки до Черкас (для третьої команди).
Завдання 2. Знайдіть кількість бензину, яка потрібна для цієї поїздки на автобусі, якщо відомо, що на кожні 100км автобус витрачає 13л бензину.
6. Конкурс "Розтавляємо палатки та готуємо вечерю".
За правильно розв'язану задачу команда отримує 3 бали.
Задача 1. Туристи прийшли на місце відпочинку. Якби вони взяли 6 палаток, то в кожній треба було б розмістити 5 осіб. Є 10 палаток. Скільки туристів будуть жити в кожній палатці?
Відповідь: 3 туристи.
Задача 2. На яку найбільшу кількість дітей можна розділити порівно 140 яблук, 252 цукерки та 84 банани?
Відповідь: на 28.
Задача 3. Для дітей на 30 днів вистачить 9кг пшеничної крупи. Скільки крупи треба запасти для 12 дітей на 18 днів, виходячи з тієї самої норми?
Відповідь: 12,96кг.
7. Підсумок уроку. Оголошення результатів гри.
___________________________________________________
6 клас
Тема: Пропорція . Основна властивість пропорції.Мета. Навчальна: ознайомити учнів з поняттями: пропорція, її крайні та середні члени; сформулювати основну властивість пропорції та інші властивості; показати, що пропорції можуть бути правильними та неправильними; закріпити ці поняттяна конкретних приклад. Використати міжпредметні зв’язки для формування в учнів цілісного уявлення про систему знань;
Розвиваюча: розвивати творчі здібності, логічне мислення, пам’ять, вміння аналізувати ситуацію з різних боків, гнучкість мислення;
Виховна: виховувати культуру математичного мовлення, інтерес до нових знань і прагнення їх набути, активність учнів, увагу.
Тип уроку: Урок формування нових знань.
Обладнання: презентація «Пропорція. Основна її властивість», записи на дошці.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.Так само, як силові тренування тренують наші м’язи, людський мозок, як біцепс, постійно потребує тренування, інакше він дуже швидко втрачає теж «форму» Але як же змусити свій мозок працювати? У цьому нам допоможе математика, її різноманітні й цікаві завдання. Тож будемо тренувати мозок.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Один учень виконує завдання на дошці. Інші здійснюють взаємоперевірку, звіряючи розв’язання в зошитах із записами на дошці.
Ш. Оголошення теми та мети уроку. Мотиваційний етап.
У житті часто трапляються ситуації, коли треба поділити: цукерки, торт, на підприємствах ділять між працівниками премії(залежно від їх внеску у роботу). У всіх цих випадках, коли мова йде про поділ, користуються математичним поняттям «пропорція». Щоб добре засвоїти термін «пропорція» та саме це поняття, потрібно чітко розуміти значення та межі застосування поняття відношення. А на попередніх уроках ми вже вивчили означення та основну властивість відношення. Сьогодні ми розширимо з вами знання про відношення, розглянемо особливості вживання цього терміна в українській мові та вивчимо поняття пропорції, її основну властивість.
IV. Актуалізація опорних знань учнів.
Гра: «Мозковий штурм»
1. Яку назву ми можемо дати записам 2 : 7 або 12 : 17?
(відношення)
2. Що називається відношенням двох чисел?
(називають частку цих чисел)
3. На що вказує відношення?
(відношення вказує , у скільки разів одне число більше за інше, або яку частину становить одне число від іншого)
4. У скільки разів 6 га більше за 2 га?
(у 3 рази)
5. Яку частину метра становить 7см, 7 дм?
(0,07 м; 0,7 м)
6. Чому дорівнює відношення чисел 44 до 11, 11 до 44?
( 4 та¼ відповідно)
7. Відношення числа х до 9 дорівнює 2. Знайти х?
( 18 )
8. Відношення числа 27 до числа y дорівнює 3. Знайти y?
( 9 )
V. Повідомлення нового матеріалу.
1.Знайдемо відношення 36 до 9 і 24 до 6
36:9=4 і 24:6=4 Отже, 36:9=24:6
2. Вчитель: «Першими відношення та пропорції вивчали давньогрецькі математики. 2500 років тому у Греції існувала математична школа, послідовники якої називали себе Піфагорійцями тому, що засновником цієї школи був Піфагор. Зараз ми продовжимо вивчати відкриття піфагорійців. Серед них є вчення про пропорції, яке застосовується майже в усіх галузях людської діяльності. В зошитах запишіть число та тему».
Означення пропорції.
Рівність двох відношень називають пропорцією.
a:b=c:d (ad – крайні bc-середні) вважаємо, що члени пропорції відмінні від нуля або a:b =c:d;
До ХVІ ст.. пропорції записували переважно словесно.
Арабською мовою, де писали справа наліво, пропорція була б записана так:
55 .·. 30 .·. 11 .·. 6 (6 : 11 = 30 : 55).
Рене Декарт, видатний французький математик, цю ж пропорцію записував так:
6 | 11 | 30 |55.
Деякі англійські математики і до цього часу використовують запис, який введено у 1631 році Оутредом а · в ::с · d.
Г.В.Лейбніц у 1693 році ввів запис за допомогою двокрапки і дорівнює, яким ми й користуємось.
Слово «пропорція» означає «співмірні, ті, що мають правильне співвідношення частин».
3.Основна властивість пропорції.
Знайдемо добутки середніх і крайніх членів
32:8=24:6 32*6=192;24*8=192.
В істинній пропорції добуток крайніх членів дорівнює добутку середніх її членів.
Щоб знайти невідомий крайній член пропорції, досить добуток її середніх членів поділити на відомий крайній.
Правильне і обернене твердження.
Крім основної властивості є ще й інші. У пропорції поміняйте місцями: середні члени; крайні члени; середні і крайні; крайні на місце середніх і середні на місце крайніх.
а : b = с : d,
с : d = а : b, d : b = с : a, b : d = а : с, |
а : с = b
: d,
c : а = d : b, d : с = b : a, b : а = d : с. |
Перевірте це на пропорції 2 : 5 = 6 : 15.
VІ. Засвоєння нових знань.
Вправа: «Робота в парах».
Під якими номерами записано правильні пропорції?
1) 16 :4 =48 :12; 4) 3 :4 =6 :8; 7) 10/2 = 15/3;
2) 5/6 =25/36 ; 5) 7 : 2 =4 : 1; 8) 2 :3 =6 : 10;
3) 9 : 3 = 24 :8; 6) 2/10 = 4/20 ; 9) 15 : 3 = 35 : 7
Запишіть відповідь: 1); 3); 4);6); 7); 9).
Задача. Дерево товщиною 12 см бобер перегризе за 3 хвилини. За скільки хвилин з тією ж швидкістю він перегризе дерево товщиною 20 см.?
Учень записує рівняння на дошці:
12 : 3 = 20 : х ;
12 ∙ х = 20 ∙ 3 ;
Х = (20 ∙ 3)/12
Х = 5 (хвилин).
Відповідь: 5 хв.
Вправа. Скласти всі можливі пропорції з чисел: 2,3,8,12
2:3=8:12 2*12=3*8
1)2:8=3:12 2)12:3=8:2
3)2:3=8:12 4)12:8=3:2.
Робота з підручником.
Розглянути (усно): Приклад 1, приклад 4(стор.99).
№528 (усно).
№530,532 (на дошці).
VІІ. Рефлексія. Розтуліть, будь ласка, свою ліву долоню і покладіть на неї той досвід, з яким ви прийшли сьогодні на урок. Відчуйте вагомість вашого досвіду, його цінність та значимість для вас. А тепер покажіть, будь ласка, свою праву долоню і покладіть на неї ту інформацію і той досвід, який ви здобули сьогодні. Відчуйте, чим є для вас цей досвід та його цінність. І коли я скажу: «Готово! Давай!» - ви з’єднаєте дві долоні разом – об’єднаєте два досвіди, минулий і сьогоднішній. Отже, ГОТОВО! ДАВАЙ!
VІІІ. Закріплення нових знань. Підсумки уроку.
Вправа 1. «Ланцюжок»
Один
учень починає речення, інший його продовжує і т. д. До цієї вправи потрібно
залучити всіх учнів класу. Вправу слід виконувати в швидкому темпі.
Наприклад.
1-й
учень. Пропорцією називають …
2-й
учень. … рівність двох відношень.
3-й
учень. За допомогою букв пропорцію записують
так: …
4-й
учень. … a : b = c : d.
Вправа 2. Заповніть таблицю і зробіть висновок: чи правильна
пропорція?
Пропорція
|
72 :9
=16 : 2
|
Крайні
члени
|
|
Середні
члени
|
|
Добуток
крайніх членів
|
|
Добуток
середніх членів
|
ІХ.Оголошення домашнього завдання.
Щоб закріпити набуті
знання і вдосконалити практичні навички, необхідно виконати домашнє завдання.
Підручник: Математика: підруч. Для 6-го
кл.загальноосв.навч.закл. /О.С. Істер. – К. : Генеза, 2014. Параграф 21,
стор.98-101. № 529,531. *№ 537,539.
Презентація до уроку:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________



Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.